Policjanci odzyskali skradzione auto na „TRASIE E-30” (FILM)

18 maj 2016
Autor: 

Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami pozostałych służb przeprowadzili międzynarodowe działania pn. TRASA E-30. Pod lupą znalazła się międzynarodowa trasa biegnąca przez Holandię, Niemcy i Polskę. Efektem było m.in. odzyskanie, przez policjantów z sulęcińskiej drogówki, skradzionego w Niemczech samochodu.

Działania „Trasa E-30” mają charakter międzynarodowy. Od kilku lat są prowadzone na całej długości międzynarodowego szlaku komunikacyjnego E-30. Warto zauważyć, że droga ta biegnie przez trzy kraje: Holandię Niemcy i Polskę. Lubuskim odcinkiem tej trasy jest autostrada A2. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, poprzez eliminowanie niebezpiecznych zachowań, przestrzeganie przepisów, a także kontrola stanu technicznego pojazdów poruszających się po tej trasie. Ponadto mundurowi sprawdzają, czy kierowcy przestrzegają przepisów dotyczących czasu pracy kierowców zawodowych oraz czy posiadają dokumenty związane z przewożeniem ładunku. W działaniach uczestniczą również funkcjonariusze: Żandarmerii Wojskowej, ITD., Straży Granicznej, Izby Celnej. Współpraca, również ze służbami innych krajów i województw, pozwala na przeprowadzenie kontroli drogowych na dużą skalę. Potwierdzeniem tego jest zatrzymanie kierowcy, który jechał przez powiat sulęciński skradzionym w Niemczech samochodem. Sytuacja miała miejsce we wtorek 17 maja. Tutaj około godz. 18:00 na drodze K-92 uwagę policjantów w nieoznakowanym radiowozie przykuł kierowca osobowego renault. Mężczyzna jechał przez miejscowość Boczów z nadmierną prędkością. Nie reagował na sygnały do zatrzymania. Zatrzymał się dopiero wtedy, gdy policjanci po zrównaniu się z prowadzonym przez niego samochodem, zmusili do zjazdu na pobocze. Okazało się, że za kierownicą siedział 27-letni Polak. Mężczyzna nie posiadał dokumentów od samochodu. Po sprawdzeniu okazało się, że auto zostało skradzione dzień wcześniej w Niemczech. Tłumaczył policjantom, że nic nie wie na temat kradzieży. W tę historie policjanci nie uwierzyli i zatrzymali 27-latka, który trafił do policyjnej izby zatrzymań, a odzyskany samochód na policyjny parking.

Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności

KWP Gorzów Wlkp

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u