Plaża nad Wartą rusza w czerwcu

18 maj 2016
Autor: 
Anna Warchoł

Leżaki, palmy, a do tego mnóstwo piasku – tak będzie wyglądała miejska plaża, która powstanie na Wale Okrężnym w Gorzowie. Natomiast na barkę z basenem będziemy musieli jeszcze poczekać.

To będzie drugi rok z rzędu funkcjonowania miejskiej plaży nad Wartą od strony Wału Okrężnego. Jak przyznaje Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie pomysł się sprawdził i dlatego plaża ponownie ruszy.

Wstępnie ma być to połowa czerwca. – Potrzebujemy dosłownie dwóch, trzech dni na nawiezienie piasku, ustawienie leżaków i palm. Do tego w połowie czerwca ma rozstawić się stanowisko z gastronomią – komentuje Włodzimierz Rój. Oczywiście nie zabraknie również boiska do siatkówki czy miejsca do grillowania,

Dla osób szukających ochłody w upalne dni będą rozstawione kurtyny wodne. Co istotne – w Warcie obowiązuje zakaz kąpieli. Będą informowały również o tym ustawione znaki. Natomiast co do barki z basenem, która miała zacumować w tym roku nad brzegiem rzeki mamy złą wiadomość. Póki co musimy jeszcze na nią poczekać.

– Niestety poziom wody w rzece jest zbyt niski i barka nie mogłaby dopłynąć do Gorzowa. Udało się znaleźć pieniądze na jej zakup, jednak są jeszcze pewne kwestie techniczne, więc w czerwcu na pewno nie pojawi się nad Wartą – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Korzystanie z miejskiej plaży i leżaków jest całkowicie bezpłatne.

gorzowianin.com

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u