Kierowca ciężarówki chciał wyprzedzić swojego kolegę na A2. Prawie staranował osobówki na lewym pasie (FILM)

08 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Chciał wyprzedzić inną ciężarówkę na A2. Prawie staranował osobówki KWP Gorzów Wlkp.

Lubuska Policja kontroluje zachowania kierowców ciężarówek. Tranzytowe województwo, krajowe oraz ekspresowe drogi A2 i S3 sprawiają, że tych pojazdów na lubuskich arteriach komunikacyjnych jest sporo. Tylko duża odpowiedzialność kierowców może prowadzić do bezpieczeństwa na drogach. Niestety w wielu momentach zdrowego rozsądku po prostu brakuje.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 6 sierpnia. Kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą jechał lubuskim odcinkiem autostrady A2. Na wysokości Świebodzina chciał wyprzedzić on inną ciężarówkę. - Włączył kierunkowskaz sygnalizując skręt w lewo, lecz nie upewnił się, czy ma optymalne warunki do wykonania tego manewru. Pomimo to podjął się go - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Wtedy lewym pasem ruchu jechały dwa inne pojazdy. Przytomni kierowcy osobówek widząc zjeżdżający w ich stronę samochód ciężarowy gwałtownie zahamowali odbijając na lewą stronę. Tym sposobem nie doprowadzili oni do tragedii.

Zachowanie kierowcy ciężarówki zarejestrował policyjny wideorejestrator. Na 42-letniego kierowcę zestawu z województwa mazowieckiego policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu. - Odpowie on za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za nieupewnienie się co do możliwości wyprzedzania - dodaje nadkom. Maludy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u