Kolejny pożar nieużytków przy ulicy Urszuli w Zielonej Górze. Zagrożony był pobliski budynek i las (ZDJĘCIA)

08 sierpień 2018
Kolejny pożar nieużytków przy ulicy Urszuli w Zielonej Górze. Zagrożony był pobliski budynek i las Redakcja

W środę, 8 sierpnia, chwilę po godzinie 11 do Dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieużytków przy ulicy Urszuli w Zielonej Górze. Do zdarzenia zadysponowane zostały 4 zastępy straży pożarnej w tym ochotnicy z Przylepu. 

Temperatury na dworze sięgają ekstremalnych jak dla naszego klimatu wartości. Sprzyja to pożarom traw i lasów, gdyż wilgotność ściółki w tym okresie porównywalna jest z wilgotnością kartki papieru. Podłożony ogień z łatwością, w zaledwie kilka minut potrafi rozprzestrzenić się na duży obszar. Tak było dzisiaj przy ulicy Urzszuli w Zielonej Górze, gdzie spłonęło 90 arów suchych traw na nieużytkach.

W działaniach gaśniczych udział brała cysterna, która na "swój pokład" zabiera 25 tysięcy litrów wody. Akcja gaśnicza prowadzona była w natarciu i obronie, rozstawiona została kurtyna wodna aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Dzięki błyskawicznej akcji zielonogórskich strażaków pożar nie zdążył się rozprzestrzenić na pobliski las i budynek. Wciąż trwa dogaszanie pojedyńczych zarzewi ognia.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u