Katastrofa motoszybowca w Klikowie pod Żaganiem. Pilot nie żyje (ZDJĘCIA)

08 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Katastrofa motoszybowca w Klikowie pod Żaganiem. Pilot nie żyje Redakcja

Do tragedii doszło w środę, 8 sierpnia. Około godziny 14:30 w Klikowie pod Żaganiem rozbił się motoszybowiec. Pilot nie przeżył zdarzenia. - Cudem nie uderzył w mój dom - relacjonował świadek tragedii.

- Motoszybowiec leciał bardzo nisko. Cudem nie uderzył on w mój dom - mówiła mieszkanka Klikowa. Statek powietrzny rozbił się w środku leśnego zrębu. Chwilę przed wypadkiem zahaczył on lewym skrzydłem o kilka drzew. Pilot leciał sam, nie przeżył wypadku. Statek powietrzny zarejestrowany był w Niemczech.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z Żagania oraz 2 z pobliskich jednostek OSP. - Musieliśmy wyciągnąć pilota z motoszybowca. Zabezpieczyliśmy również statek powietrzny oraz wyciekające z niego paliwo - relacjonował st. kpt. Krzysztof Kominek, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Żaganiu.

Do lasu w pobliżu Klikowa przybył już prokurator. - Dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Około godziny 20:00 na miejsce przyjadą członkowie Polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy ustalą dokładne okoliczności zdarzenia - mówił Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Godzina 21:30 - Oględziny PKBWL oraz policji zostały już zakończone. Wrak motoszybowca pakowany jest na lawetę.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.