Tragedia na stawach w Nowym Miasteczku. Młody mężczyzna wskoczył do wody i nagle utonął (ZDJĘCIA)

19 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Tragedia na stawach w Nowym Miasteczku. Młody mężczyzna wskoczył do wody i utonął Redakcja

Tragedia rozegrała się w niedzielę, 19 sierpnia, po godzinie 13:00. Na niestrzeżonych stawach w Nowym Miasteczku wypoczywała grupa młodych obywateli Ukrainy. Jeden z nich pomimo zakazu kąpieli postanowił przepłynąć na drugą stronę do kolegów. Nagle zaczął wołać o pomoc i utonął. Mężczyzna był reanimowany, lecz nie udało się go uratować.

Grupa młodych obywateli Ukrainy wypoczywała na stawach w Nowym Miasteczku. Pomimo zakazu kąpieli na całym akwenie mężczyźni postanowili przepłynąć odległość około 20 metrów, aby z drewnianego pomostu dotrzeć na drugi brzeg. Tuż za nimi do wody wskoczył ich 21-letni kolega, który według relacji świadków nie potrafił dobrze pływać.

Nagle 21-latek zaczął się topić. - Głośno wołał o pomoc, a następnie utonął - mówią świadkowie zdarzenia. Na miejsce wezwano nowosolskich strażaków z łodką oraz pobliskich ochotników. Przybył również zespół pogotowia i patrol policji.

Gdy mężczyzna został wyciągnięty z wody natychmiast przystąpiono do jego reanimacji. Niestety młodego obywatela Ukrainy nie udało się uratować. W czasie gdy policjanci oczekiwali na przyjazd prokuratora, strażacy rozstawili parawan ochronny.

Tej tragedii można było jednak uniknąć. Przy stawie co kilka metrów rozstawione są tabliczki o zakazie kąpieli. - Niestety nawet rodziny z dziećmi bagatelizują ten zakaz - informują mieszkańcy Nowego Miasteczka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.