Pożar pustostanu przy ul. Strzeleckiej w Zielonej Górze. Bezdomni zaprószyli ogień? (ZDJĘCIA)

14 wrzesień 2018
Autor: 
Pożar pustostanu przy ul. Strzeleckiej w Zielonej Górze. Bezdomni zaprószyli ogień? Redakcja

Do pożaru doszło w piątek, 14 września, w godzinach wieczornych. Przy ul. Strzeleckiej w Zielonej Górze płonął pustostan. Do akcji wysłano 5 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze w opuszczonym budynku przy ul. Strzeleckiej wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków po godzinie 21:00. Ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się po całym poddaszu. Łącznie zdążył objąć powierzchnię około 100 metrów kwadratowych.

Na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze oraz 2 z pobliskich jednostek OSP w Ochli i Raculi. Pożar trudno było zlokalizować. Strażacy z założonymi aparatami powietrznymi prowadzili działania z zewnątrz oraz wewnątrz obiektu.

Dopiero około godziny 21:45 udało się opanować sytuację. Wówczas do zadań strażaków należało już tylko dogaszenie tlących się elementów budynku oraz przeprowadzenie niezbędnych prac rozbiórkowych. Akcja gaśnicza została zakończona o godzinie 22:30.

W budynku mieli pomieszkiwać bezdomni. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia. Na czas prowadzenia działań przez strażaków ul. Strzelecka została zablokowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u