Winobranie 2018: Barwny korowód przeszedł ulicami Zielonej Góry (ZDJĘCIA Z DRONA)

15 wrzesień 2018
Autor: 
Winobranie 2018: Barwny korowód przeszedł ulicami Zielonej Góry Redakcja/DronLubuski.pl

Głośny i barwny korowód to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń podczas Winobrania. Co roku na zwieńczenie tygodniowego szaleństwa przybywa tysiące zielonogórzan oraz wielu gości nawet spoza regionu. Dzisiejszy przemarsz odbył się pod hasłem setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Identycznie jak w ubiegłym roku, winobraniowy korowód przeszedł wzdłuż al. Konstytucji 3 Maja. Na radosne wydarzenie przyszły tłumy. Dla widzów, którzy chcieli usiąść organizatorzy przygotowali trybuny z 2000 miejsc siedzących.

W paradzie wzięli udział winiarze, uczniowie, sportowcy oraz glinoludy. Nie zabrakło również motocyklistów, artystów, wojowników reprezentujących różne sztuki walki oraz niezawodnych strażaków.

Tradycyjnie na zakończenie korowodu Bachusowi nie było do śmiechu. Bóg wina musiał oddać klucze do bram miasta Prezydentowi Januszowi Kubickiemu, zamykając szaleńczy tydzień.

Transmisja z pokazu fajerwerków na zakończenie Winobrania 2018:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u