Nie miał uprawnień, wiózł 4 osoby i uciekał policji. Pirat drogowy zatrzymany

27 wrzesień 2018
Autor: 
Nie miał uprawnień, wiózł 4 osoby i uciekał policji. Pirat drogowy zatrzymany KPP Nowa Sól

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli w bezpośrednim pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się kontroli drogowej. Podczas ucieczki kierujący dopuścił się szeregu wykroczeń w ruchu drogowym, narażał na niebezpieczeństwo innych podróżnych i spowodował kolizję. Okazało się także, że nie posiada uprawnień do kierowania. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

W środę, 26 września, około godziny 13 policjanci nowosolskiej drogówki patrolując ulicę Wojska Polskiego w Nowej Soli zauważyli kierującego volkswagenem, który jechał z nadmierną prędkością. Kiedy funkcjonariusze sygnalizowali mu, aby zatrzymał się do kontroli drogowej, ten przyspieszył i zaczął uciekać. Rozpoczął się policyjny pościg. Oficer dyżurny niezwłocznie zaangażował w działania aż pięć radiowozów. Uciekinier jadąc z nadmierną prędkością nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i popełnił szereg wykroczeń. Kierujący volkswagenem w czasie jazdy stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym i dla przewożonych pasażerów.

Pościg zakończył się kiedy kierowca volkswagena uderzył w przydrożny budynek, co na szczęście nie spowodowało u niego i pasażerów żadnych poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Nowej Soli. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Jak się okazało nie posiada on uprawnień do kierowania. 36-latek był trzeźwy, została mu pobrana krew do badania na zawartość środków odurzających w organizmie.

Kierowca za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz szereg innych wykroczeń drogowych odpowie przed sądem. - Kodeks Karny za popełnione przez niego przestępstwa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. - dodaje st. sierż. Justyna Sęczkowska - Rzecznik Prasowy KPP w Nowej Soli. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u