Skwierzyna: W śmietnikach płonęły worki z nieznaną substancją. W akcji grupa chemiczna (ZDJĘCIA)

14 październik 2018
Autor: 
W śmietnikach płonęły worki z nieznaną substancją. W akcji grupa chemiczna OSP Skwierzyna

Nietypowa interwencja strażaków koło Skwierzyny. Na leśnym parkingu płonęły trzy śmietniki z dziwną zawartością. Do akcji wysłano strażacką grupę chemiczną z Gorzowa Wielkopolskiego.

Dyżurny międzyrzeczkich strażaków otrzymał zgłoszenie o pożarze w sobotę, 13 października, po godzinie 12:45. Na parkingu leśnym przy drodze krajowej nr 24 miał płonąć śmietnik. Do akcji wysłano pobliskich ochotników ze Skwierzyny.

Po dojeździe strażaków okazało się, że w trzech śmietnikach palą się plastikowe worki z nieznaną zawartością. - Próbowaliśmy ugasić pożar wodą, lecz pakunki pod jej wpływem bardzo mocno dymiły. Sytuacje pożarową opanowaliśmy dopiero gaśnicami proszkowymi - relacjonują ochotnicy.

W związku z tą nietypową sytuacją na miejsce zdarzenia wysłano zastęp z Międzyrzecza oraz grupę chemiczną z Gorzowa Wielkopolskiego. Po przeprowadzeniu rozpoznania trudno było jednoznacznie stwierdzić jaka substancja znajdowała się w workach. Strażacy zabezpieczyli znalezisko, a próbki zabrali do dalszych badań. Akcja trwała przez blisko 4 godziny.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.