Ukradł pilarkę, uciekając przez mur połamał sobie nogi

17 październik 2018
Autor: 
Ukradł pilarkę, uciekając przez mur połamał sobie nogi KPP Nowa Sól

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali 47-latka, który w markecie budowlanym dokonał kradzieży pilarki spalinowej, a następnie próbując przeskoczyć ze zdobyczą przez mur, przewrócił się i złamał nogi. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 15 października, oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał informację o kradzieży w jednym z nowosolskich marketów, zgłoszonej przez ochroniarza sklepu. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli pojechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce, gdzie zatrzymali mężczyznę, który ukradł sprzęt o wartości 550 złotych. Łupem mieszkańca Nowej Soli padła pilarka spalinowa.

Okazało się, że 47-latek chcąc przeskoczyć przez mur, spadł i… złamał obie nogi. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, a następnie osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Towar powrócił do dalszej sprzedaży. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży. Podejrzany przyznał się do winy.

Policjanci szczegółowo przejrzeli zarejestrowany przez kamery sklepowe monitoring. Zauważyli, że sprawca nie był sam. Kolega, który mu pomagał został rozpoznany i zatrzymany następnego dnia przez funkcjonariuszy. - Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecyduje o dalszym losie mężczyzn. - dodaje st. sierż. Justyna Sęczkowska z KPP w Nowej Soli.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u