Handlowali ludźmi i czerpali korzyści z prostytucji. To kolejne osoby zatrzymane w tej głośnej sprawie (FILM, ZDJĘCIA)

18 październik 2018
KWP Gorzów Wlkp./asp. Jarosław Gwóźdź

Wracamy do głośnej sprawy związanej z werbowaniem kobiet do świadczenia usług seksualnych i czerpania z tego procederu korzyści majątkowych. W środę, 17 października, policjanci zatrzymali do tej sprawy dwie kolejne osoby z województwa świętokrzyskiego i wielkopolskiego. W kwietniu tego roku po spektakularnej akcji z udziałem ponad 100 policjantów w ręce lubuskich stróżów prawa trafiło siedem osób.

Dzięki pracy operacyjnej policjantów kryminalnych z Gorzowa Wlkp. możliwe było dotarcie do osób czerpiących korzyści majątkowe z prostytucji wcześniej zwerbowanych kobiet. Proceder ten miał miejsce przy drodze krajowej 92 w rejonie Świebodzina oraz terenach przygranicznych województwa lubuskiego. Usługi seksualne świadczyło tam co najmniej pięć kobiet, choć policjanci docierają do kolejnych ofiar tego procederu, które zarobione w ten sposób pieniądze oddawały w ręce swoich sutenerów. To 38-letni Piotr S. oraz 31-letni Artur D, którzy są głównymi podejrzanymi w tej sprawie.

Ze zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego wynika, że kobiety w wieku od 26 do 31 lat pochodzą z województwa świętokrzyskiego oraz lubuskiego. - Mężczyźni werbując je do tego procederu wykorzystywali ich ciężką sytuację życiową oraz finansową. Ponadto argumentem przemawiającym za podjęciem takich usług, miała być możliwość zarobienia dużych kwot pieniędzy w krótkim czasie - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Lubuskiej Policji.

Policyjna akcja wymierzona w tę grupę przestępczą została skrupulatnie zaplanowana. W kwietniowych działaniach wzięło udział blisko 100 funkcjonariuszy. Wszyscy wspierani byli funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz pododdziału antyterrorystycznego z Gorzowa Wlkp. Dynamiczne działania zostały przeprowadzone we wtorek, 24 kwietnia, równolegle w Kożuchowie, Sulechowie, Świebodzinie oraz na terenie województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Łącznie zatrzymano wówczas 7 osób. Wobec czterech decyzją Sądu zastosowano trzymiesięczny areszt. Wśród nich byli dwaj główni podejrzani - Piotr S. oraz Artur D.

Lubuscy policjanci cały czas pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego procederu. Dzięki ich skutecznej pracy możliwe było ustalenie i dotarcie do dwóch kolejnych osób podejrzanych o handel ludźmi. - Pierwszy z nich to 27-letni Michał M., który został zatrzymany w środę, 17 października, na terenie województwa wielkopolskiego. Drugi to 30-letni Marcin K., mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który przy udziale policyjnych antyterorystów z Kielc również został zatrzymany w tym samym dniu. Na czwartek zaplanowano z ich udziałem czynności procesowe w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze - informuje Maludy.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u