Gorzów Wlkp.: Włamywacze przyłapani na gorącym uczynku. Działali przy kamerze monitoringu (FILM)

18 październik 2018
Autor: 
Włamywacze przyłapani na gorącym uczynku. Działali przy kamerze monitoringu KWP Gorzów Wlkp.

Trzech włamywaczy postanowiło obrabować kiosk w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Wszystko mogłoby ujść im płazem, gdyby nie działali w pobliżu kamery monitoringu miejskiego. Czujny operator kamer powiadomił o włamaniu dyżurnego, który skierował na interwencję najbliższy patrol. Policjanci zaskoczyli rabusiów i zatrzymali ich na gorącym uczynku.

Fakt, że monitoring miejski jest bardzo pomocny w pracy policji potwierdza nocne zdarzenie z środy, 17 października. Około godziny 2:00 operator miejskiego monitoringu zauważył podejrzaną sytuację. - W centrum miasta na przystanku autobusowym znajdował się mężczyzna, który nerwowo się rozglądał. W pewnym momencie podeszła do niego inna osoba, która po krótkiej rozmowie udała się za pobliski kiosk. Wszystko wyglądało tak, jakby mężczyzna na przystanku stał na "czatach" - relacjonuje st. sierż. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

Zachowanie mężczyzn wzbudziło podejrzenia operatora monitoringu, który przekazał tę informację dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji. Na miejsce wysłał on najbliższy patrol, w tym przypadku z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci w drodze na miejsce postanowili się rozdzielić, zajść podejrzanych z dwóch stron i odciąć im ewentualną drogę ucieczki. To rozwiązanie okazało się skuteczne.

Gdy mundurowi byli już blisko kiosku zauważyli trzech mężczyzn, którzy przez uszkodzoną roletę w oknie próbowali wynieść skradzione fanty. Policjanci zaskoczyli włamywaczy i zatrzymali ich na gorącym uczynku. Po chwili na miejscu zjawił się także inny patrol, który wspomógł funkcjonariuszy drogówki. - Podejrzani w wieku 21, 29 i 45 lat zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Odpowiedzą teraz za kradzież z włamaniem - dodaje Sławek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u