Ciężarówką potrącił 50-letnią rowerzystkę i uciekł. Zatrzymano go po 2 miesiącach (FILM)

25 październik 2018
KWP Gorzów Wlkp.

Pod koniec sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim doszło do potrącenia 50-letniej rowerzystki. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawą zajęli się gorzowscy kryminalni. W efekcie po blisko dwóch miesiącach młody kierowca ciężarówki usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w piątek, 31 sierpnia. Ulicą Walczaka w Gorzowie Wlkp. jechała 50-letnia rowerzystka. Kobieta zmierzała do pracy, którą miała rozpocząć o godzinie 6:00. Niestety tego dnia nie dojechała do celu. Około godziny 5:30 rowerzystka została potrącona przez kierującego samochodem ciężarowym. - Mężczyzna nic sobie z tego nie zrobił. Pojechał dalej i nie udzielił pomocy rannej kobiecie - mówi st. sierż. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

Całą sytuację widział inny kierowca, który powiadomił służby ratunkowe i zaopiekował się poszkodowaną. 50-latka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Sprawą od razu zajęli się gorzowscy kryminalni, którzy wykonali szereg czynności procesowych. Między innymi przesłuchali oni świadków i zabezpieczyli monitoring.

Kluczowe okazały się jednak działania operacyjne kryminalnych. Dzięki nim wytypowano pojazd oraz kierowcę, który mógł brać udział w wypadku. To 25-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego. Policjanci zatrzymali go w środę, 24 października, w jego miejscu zamieszkania.

Mężczyzna został doprowadzony do gorzowskiej komendy, a ciężarówkę zabezpieczono na policyjnym parkingu. - 25-latek odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem - dodaje st. sierż. Sławek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u