Drugi fałszywy alarm bombowy (ZDJĘCIA i FILM)

23 maj 2016
Zatrzymani za fałszywe alarmy bombowe KWP Gorzów Wlkp

Około godz. 19.00 gorzowska policja została poinformowana o podłożeniu ładunku wybuchowego na dworcu PKP w Gorzowie Wlkp.

Na miejsce przyjechało kilka radiowozów oraz pięć zastępów straży pożarnej. Przeprowadzono natychmiastową ewakuację wszystkich znajdujących się tam osób, zarówno podróżujących jak i pracowników dworca. Wstrzymano również ruch pociągów relacji Krzyż – Gorzów – Kostrzyn oraz pociąg z Berlina, który miał być planowo o godz. 20:30 w Gorzowie.

Wszczęto przeszukiwania, które zakończyły się około godz. 20.40. Nie znaleziono ładunku wybuchowego.

- Mężczyzna, który poinformował służby o podłożeniu bomby został zatrzymany, był kompletnie pijany. Zostanie przesłuchany kiedy wytrzeźwieje - komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego KWP.

To już drugie takie zgłoszenie w ciągu dwóch dni. W niedzielę około południa mężczyzna poinformował, że na lotnisku w Babimoście podłożona została bomba. Zadysponowano grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Nikogo nie ewakuowano, ponieważ… lotnisko w weekend jest zamknięte. Alarm okazał się być fałszywy. Jak ustalili policjanci, mężczyzną odpowiedzialnym za fałszywe zawiadomienie jest 42-letni Andrzej M., mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Jak czytamy na portalu prawnym infor.pl fałszywy alarm jest zaliczany do wykroczeń i stanowi czyn podlegający karze. Osoba, która swoim zachowaniem wywoła nieuzasadniony alarm, w który zaangażują się służby takie jak straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe, może trafić do aresztu na 30 dni, zostać skazana na miesięczną karę ograniczenia wolności lub konieczności zapłacenia grzywny w wysokości do 1,5 tysiąca złotych.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u