Śmiertelne zatrucie czadem 19-letniej kobiety

03 listopad 2018
Autor: 

W piątkowy wieczór straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla 19-letniej kobiety w domu jednorodzinnym w Gorzowie. Niestety pomimo kilkudziesięciu minut reanimacji kobieta zmarła.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Furmanka w Gorzowie w piątkowy wieczór o godz. 21.06. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja oraz pogotowie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że czadem zatruła się 19-letnia kobieta, która znajdowała się w łazience. W pomieszczeniu znajdowała się terma gazowa z której prawdopodobnie ulatniał się tlenek węgla.

- Nasze mierniki wskazały obecność tlenku węgla w łazience. Nieprzytomną dziewczynę znaleźli w łazience jej rodzice. Po przyjeździe służb na miejsce, od razu przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety pomimo kilkudziesięciu minut reanimacji, 19-letnia kobieta zmarła – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej. Lekarz będący na miejscu zdarzenia podjął decyzję o zabraniu pozostałej czwórki dzieci na badania. Do szpitala zostały zabrane dziewczynki w wieku 2, 4 i 16 lat oraz 11-letni chłopiec.

Strażacy przypominają o prowadzonej kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Podkreślają, że wystarczy umieścić jedną czujkę czadu w pomieszczeniu gdzie znajduje się np. terma gazowa, a to może uratować życie. Wszystko przez to, że tlenek węgla to bardzo trujący gaz. Czad nie jest wyczuwalny przez ludzkie zmysły - jest bezwonny i bezbarwny.

Objawy zatrucia tlenkiem węgla:

- przy niskim stężeniu - przymglenie świadomości, niepamięć wsteczna, zawroty głowy, bóle głowy, zaburzenia wzrokowe, uczucie odurzenia, nudności
- przy średnim stężeniu - znaczne przymglenie świadomości aż do utraty przytomności, wzmożone odruchy, wymioty, wzrost częstości i głębokości oddechu
- przy wysokim stężeniu - utrata przytomności, napady drgawek, kurcze mięśni, spadek czynności oddechowej, sinica, wstrząs z przyśpieszoną akcją serca i spadkiem ciśnienia.

W pomieszczeniach zamkniętych, przy bardzo wysokim stężeniu tlenku węgla, już po kilku wdechach może nastąpić tzw. zatrucie błyskawiczne, prowadzące do zgonu. Przy takich stężeniach śmierć może nastąpić natychmiast, bez objawów ostrzegawczych, wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.

źródło: Gorzowianin.com

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u