Zielona Góra: Pożar domu wielorodzinnego. Rodziny staciły dach nad głową (ZDJĘCIA)

04 listopad 2018
Autor: 
Pożar domu wielorodzinnego. Rodziny staciły dach nad głową Redakcja

Do pożaru doszło w niedzielę, 4 listopada, nad ranem. W Kiełpinie, zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto, płonął budynek mieszkalny. Do akcji wysłano 6 zastępów straży pożarnej. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków po godzinie 8:45. Na drugim piętrze mieszkalnej części budynku biblioteki wybuchł pożar. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym poddaszu. - To był moment. Tylko wyszedłem z domu, a pożar już szalał po poddaszu - relacjonuje świadek zdarzenia.

Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze oraz ochotników ze Świdnicy, Jarogniewic i Ochli. - Z budynku ewakuowano siedem osób. Jedna została zabrana do szpitala na szczegółowe badania - mówi kpt. Mariusz Łyjak z zielonogórskiej straży pożarnej.

Strażacy z założonymi aparatami powietrznymi prowadzili działania z zewnątrz oraz wewnątrz obiektu. Kiedy ogień zaczął rozprzestrzeniać się na dach rozstawiona została drabina mechaniczna. W międzyczasie z domu wyniesiono dwie butle z gazem, które były bardzo niebezpieczne dla ratowników, ponieważ w każdej chwili mogły wybuchnąć. Ponadto z biblioteki znajdującej się na parterze sukcesywnie wynoszono sprzęt elektroniczny.

Po ponad 30 minutach walki z żywiołem strażakom udało się opanować sytuację. Momentami było bardzo groźnie. Wówczas na miejsce zdarzenia przybył mł. bryg. Piotr Jankowiecki, Komendant Miejski PSP w Zielonej Górze.

Działania cały czas trwają. Strażacy prowadzą niezbędne prace rozbiórkowe oraz dogaszają wciąż tlące się elementy konstrukcji budynku. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Wszystkie, dokładne okoliczności ustali jednak biegły z zakresu pożarnictwa.

Droga z Kiełpina w kierunku Jarogniewic jest zablokowana. Teren działań zabezpiecza patrol policji.

Godzina 13:25 - Droga została odblokowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u