Nietków: Podpalacz nie daje za wygraną. Teraz palił się stóg słomy (ZDJĘCIA)

05 listopad 2018
Autor: 
Nietków: Podpalacz nie daje za wygraną. Teraz palił się stóg słomy Redakcja

Po kilku dniach większego spokoju w okolice Nietkowa ponownie wrócił podpalacz. Po trawach oraz leśnych ściołach postanowił on podpalić stóg balotów słomy. Strażacy przez cały dzień mają pełne ręce roboty.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 listopada. Około godziny 20:30 do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieużytków w pobliżu torów kolejowych. Szybko okazało się jednak, że chodzi o około 150 balotów słomy.

Płonący stóg było widać z pobliskich wsi. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z miejscowych jednostek OSP w Nietkowie i Czerwieńsku oraz strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej. W drodze był również zastęp z Zielonej Góry, lecz został on zawrócony z trasy do innego zdarzenia. Strażacy od chwili przybycia nieustannie dozorują pożar. Gdy sytuacja zostanie opanowana, przekażą oni miejsce zdarzenia do dyspozycji właściciela.

W rejonie Nietkowa oraz pobliskich miejscowości notorycznie dochodzi do celowych podpaleń. - To kolejna taka sytuacja. Rok wcześniej również podpalono nam stóg. Wszystkie ostatnie pożary wznieca prawdopodobnie ta sama osoba, która porusza się na jakiejś motorynce - relacjonuje pracownik firmy rolniczej. Straty to ponad 7 tysięcy złotych.

Dziś było to już kolejne podpalenie. Po godzinie 17:00 strażacy gasili pożary w okolicy przeprawy promowej w Czerwieńsku. Znajdowały się tam aż trzy punkty zapalne. Podobna sytuacja miała miejsce w Nietkowicach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u