Ciągnik stanął na przejeździe kolejowym koło Świebodzina. Pociąg staranował przyczepę (ZDJĘCIA)

07 listopad 2018
Autor: 
Ciągnik stanął na przejeździe kolejowym. Pociąg staranował przyczepę KPP Świebodzin

Do groźnego zdarzenia doszło w środę, 7 listopada, w Kupieninie koło Świebodzina. W czasie gdy pociąg relacji Berlin-Warszawa szybko zbliżał się do miejscowości, kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał na przejazd kolejowy. Nagle maszyna zatrzymała się, lecz na jakąkolwiek reakcję było już za późno. Rozpędzona lokomotywa staranowała przyczepę.

Wszystko wydarzyło się po godzinie 11:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kiedy ciągnik znalazł się na przejeździe kolejowym, w maszynie zgasł silnik. Wówczas w przyczepę uderzył rozpędzony pociąg relacji Berlin-Warszawa. Siła zderzenia była tak duża, że wywrotka odczepiła się od pojazdu i rozerwała na kawałki. Po drodze uszkodziła one jeszcze słup, na którym opierała się trakcja.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze. Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, lecz ciągnik został zupełnie nienaruszony. Kierowca nie odniósł żadnych, poważnych obrażeń.

Obecnie w Kupieninie cały czas pracują policjanci ze Świebodzina, prokurator oraz strażacy, którzy zabezpieczają teren akcji. W drodze są również przedstawiciele kolei.

Ruch pociągów na trasie Świebodzin-Zbąszynek został wstrzymany. PKP wprowadziło dla pasażerów zastępczą komunikację autobusową. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 14:00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.