Ciągnik stanął na przejeździe kolejowym koło Świebodzina. Pociąg staranował przyczepę (ZDJĘCIA)

07 listopad 2018
Autor: 
Ciągnik stanął na przejeździe kolejowym. Pociąg staranował przyczepę KPP Świebodzin

Do groźnego zdarzenia doszło w środę, 7 listopada, w Kupieninie koło Świebodzina. W czasie gdy pociąg relacji Berlin-Warszawa szybko zbliżał się do miejscowości, kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał na przejazd kolejowy. Nagle maszyna zatrzymała się, lecz na jakąkolwiek reakcję było już za późno. Rozpędzona lokomotywa staranowała przyczepę.

Wszystko wydarzyło się po godzinie 11:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kiedy ciągnik znalazł się na przejeździe kolejowym, w maszynie zgasł silnik. Wówczas w przyczepę uderzył rozpędzony pociąg relacji Berlin-Warszawa. Siła zderzenia była tak duża, że wywrotka odczepiła się od pojazdu i rozerwała na kawałki. Po drodze uszkodziła one jeszcze słup, na którym opierała się trakcja.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze. Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, lecz ciągnik został zupełnie nienaruszony. Kierowca nie odniósł żadnych, poważnych obrażeń.

Obecnie w Kupieninie cały czas pracują policjanci ze Świebodzina, prokurator oraz strażacy, którzy zabezpieczają teren akcji. W drodze są również przedstawiciele kolei.

Ruch pociągów na trasie Świebodzin-Zbąszynek został wstrzymany. PKP wprowadziło dla pasażerów zastępczą komunikację autobusową. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 14:00.

 • O ptaku, który wzbudził zainteresowanie wśród mieszkańców Świebodzina

  O ptaku, który wzbudził zainteresowanie wśród mieszkańców Świebodzina

  Ma egzotyczny wygląd a na co dzień mieszka nad rzekami, jeziorami i stawami. Mowa o zimorodku, który nazywany jest "polskim koliberkiem".

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u