Wojewoda wraz z prezydentem Gorzowa zapraszali do świętowania

07 listopad 2018
Autor: 
Wojewoda wraz z prezydentem Gorzowa zapraszali do świętowania Fot. Daniel Adamski

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki oraz wojewoda lubuski Władysław Dajczak podczas spaceru ulicami miasta w środę, 7 listopada, rozdawali ulotki. Nie były to jednak zwykłe reklamówki, a zaproszenia do wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości. Przypominamy, że gościem specjalnym obchodów będzie prezydent Andrzej Duda.

Wspóny spacer po mieście trwał przez ponad godzinę. W międzyczasie włodarze odbyli liczne rozmowy z mieszkańcami, aby zachęcić ich do wspólnego świętowania, które czeka nas już w najbliższy weekend. - Były pytania i pozytywne reakcje na bogaty program tegorocznych obchodów - mówi Karolina Machnicka z gorzowskiego magistratu.

- To wyjątkowa rocznica, chcemy podkreślić, jak ważne jest wspólne świętowanie pod biało-czerwoną flagą. Bardzo nam zależy, aby przez te dwa dni gorzowianie byli razem - podkreślił prezydent Jacek Wójcicki.


Dwudniowe obchody

Z okazji tegorocznych obchodów 10 i 11 listopada w Gorzowie będą odbywać się liczne wydarzenia:

W sobotę w parku Słowiańskim odbędzie się piknik militarny połączony ze startem niepodległościowej Masy Rowerowej. Zaplanowano też występ Gorzowskiej Orkiestry Dętej, orkiestry wojskowej z Żagania, a na zakończenie zostanie podjęta próba pobicia rekordu we wspólnym śpiewaniu "Marsza Pierwszej Brygady".

W niedzielę o godzinie 9:00 uroczystości rozpoczną się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, następnie odbędzie się msza w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego. Oficjalne uroczystości zaplanowano na placu Grunwaldzkim, a część rozrywkowa na tzw. placu cyrkowym w parku Słowiańskim.

Wojewódzkie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości potrwają do późnych godzin wieczornych. Wszystko w związku z wizytą w Gorzowie Wlkp. prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ponadto podczas wizyty na godzinę 20:30 zaplanowano wystąpienie głowy państwa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u