Ujawnili pirackie płyty wartości ponad 160 tys. zł

24 maj 2016
Autor: 

Prawie trzy tysiące pirackich płyt CD i DVD wartych ponad 163 tys. zł zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach.

23 maja br. podczas działań prowadzonych na targowisku miejskim w Gubinie, funkcjonariusze SG z Tuplic ujawnili 1500 nielegalnie nagranych płyt z muzyką i filmami. Podejrzewając, że handlujący na tym stoisku mężczyzna może posiadać większą ilość pirackich nośników, strażnicy graniczni postanowili przeszukać również miejsce zamieszkania sprzedającego. Przypuszczenia okazały się słuszne, w domu sprzedawcy zabezpieczono nie tylko kolejne nagrane płyty CD i DVD, ale też sprzęt i materiały służące do nielegalnego kopiowania filmów i utworów muzycznych.

Łącznie ujawniono prawie trzy tysiące płyt CD i DVD, których wartość wynosi ponad 163 tysiące złotych. Właściciel towaru, 47-letni Lubuszanin, przyznał się do wytwarzania i sprzedawania pirackich nagrań; nie był zatrzymywany.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach wszczęli postępowanie w związku z naruszeniem przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z zapisami ustawy osoba, która „w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedmiot będący nośnikiem utworu, artystycznego wykonania, fonogramu, wideogramu rozpowszechnianego lub zwielokrotnionego bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom nabywa lub pomaga w jego zbyciu albo przedmiot ten przyjmuje lub pomaga w jego ukryciu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u