Poważne potrącenie kobiety w Zielonej Górze. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia (ZDJĘCIA)

26 listopad 2018
Autor: 
Poważne potrącenie kobiety w Zielonej Górze. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia Redakcja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 26 listopada. O godzinie 21:00 na rondzie Bandurskiego w Zielonej Górze kierujący samochodem osobowym potrącił młodą kobietę przechodzącą po przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, poszukuje go zielonogórska policja.

Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat jechał ul. Wyspiańskiego w kierunku skrzyżowania z ulicą Staszica. Na rondzie Bandurskiego skorzystał z prawoskrętu i na przejściu dla pieszych potrącił on nastolatkę. - Zderzenie było bardzo silne. W osobówce oderwało się lusterko. Sprawca nie hamował i od razu uciekł. Kobieta była nieprzytomna - relacjonuje świadek potrącenia.

Na miejsce od razu wysłano patrol policji z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze szybko zabezpieczyli teren akcji i wspólnie ze świadkami zaczęli udzielać pierwszej pomocy dla potrąconej pieszej. W międzyczasie do policjantów dojechał specjalistyczny zespół pogotowia, który przejął poszkodowaną. Nastolatka została sprawnie opatrzona i zabrana do szpitala. Z pewnością doznała licznych obrażeń.

Poszukiwania za sprawcą zdarzenia nieustannie trwają. Czynności wspomagają wzmożone działania w Centrum Monitoringu Miejskiego. Operatorom pomagają również policjanci. Przy użyciu wszystkich kamer odtworzona zostanie droga jaką pokonał uciekinier. Sprawdzony zostanie też dokładny moment zdarzenia.

Prawoskręt na ulicy Wyspiańskiego jest zablokowany. Swoje czynności prowadzą tam funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego.

Godzina 22:15 - Samochód, którym poruszał się sprawca został znaleziony na jednym z dużych, pobliskich parkingów przy ul. Wyspiańskiego. Nie jest to jednak Ford Focus jak podawał zgłaszający, a Volkswagen Passat. Pojazd zabezpieczyli już policjanci.

27.11.18 | Godzina 15:00 - Sprawca potrącenia został już zatrzymany. Więcej informacji można uzyskać klikając w ten tekst.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u