Poważne potrącenie kobiety w Zielonej Górze. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia (ZDJĘCIA)

26 listopad 2018
Autor: 
Poważne potrącenie kobiety w Zielonej Górze. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia Redakcja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 26 listopada. O godzinie 21:00 na rondzie Bandurskiego w Zielonej Górze kierujący samochodem osobowym potrącił młodą kobietę przechodzącą po przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, poszukuje go zielonogórska policja.

Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat jechał ul. Wyspiańskiego w kierunku skrzyżowania z ulicą Staszica. Na rondzie Bandurskiego skorzystał z prawoskrętu i na przejściu dla pieszych potrącił on nastolatkę. - Zderzenie było bardzo silne. W osobówce oderwało się lusterko. Sprawca nie hamował i od razu uciekł. Kobieta była nieprzytomna - relacjonuje świadek potrącenia.

Na miejsce od razu wysłano patrol policji z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze szybko zabezpieczyli teren akcji i wspólnie ze świadkami zaczęli udzielać pierwszej pomocy dla potrąconej pieszej. W międzyczasie do policjantów dojechał specjalistyczny zespół pogotowia, który przejął poszkodowaną. Nastolatka została sprawnie opatrzona i zabrana do szpitala. Z pewnością doznała licznych obrażeń.

Poszukiwania za sprawcą zdarzenia nieustannie trwają. Czynności wspomagają wzmożone działania w Centrum Monitoringu Miejskiego. Operatorom pomagają również policjanci. Przy użyciu wszystkich kamer odtworzona zostanie droga jaką pokonał uciekinier. Sprawdzony zostanie też dokładny moment zdarzenia.

Prawoskręt na ulicy Wyspiańskiego jest zablokowany. Swoje czynności prowadzą tam funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego.

Godzina 22:15 - Samochód, którym poruszał się sprawca został znaleziony na jednym z dużych, pobliskich parkingów przy ul. Wyspiańskiego. Nie jest to jednak Ford Focus jak podawał zgłaszający, a Volkswagen Passat. Pojazd zabezpieczyli już policjanci.

27.11.18 | Godzina 15:00 - Sprawca potrącenia został już zatrzymany. Więcej informacji można uzyskać klikając w ten tekst.

 • Zielona Góra: Kolizyjne skrzyżowanie do przebudowy. Będą też ścieżki dla rowerzystów

  Zielona Góra: Kolizyjne skrzyżowanie do przebudowy. Będą też ścieżki dla rowerzystów

  Kolizyjne skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego do przebudowania. Zwycięska firma wybuduje też brakujące fragmenty ścieżek rowerowych.

 • Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Tegoroczne Winobranie powoli się kończy. Dziś, podczas Korowodu Bachus oddał klucze do bram miasta. Uroczystość obserwowało prawie cztery tysiące widzów.

 • Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji (ZDJĘCIA)

  Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji (ZDJĘCIA)

  W październiku zielonogórskie stowarzyszenie Pogromcy Bazgrołów będzie obchodziło 5 lat istnienia. Przez ten czas stoczyli wiele bitew z bazgrołami, wulgarnymi napisami czy rysunkami. Ich bronią jest pędzel, wałek i farba.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u