Nielegalnie sprowadził do Polski ok. 23500 kg odpadów. Nie przyznał się do winy

27 listopad 2018
Nielegalnie sprowadził do Polski około 23500 kg odpadów. Nie przyznał się do winy Pixabay

Oskarżony 53-latek przez blisko 20 dni w 2016 roku sprowadził do Polski odpady komunalne w ilości nie mniejszej niż 23 500 kilogramów. Mężczyzna wykonywał nielegalne przewozy przez przejście graniczne w Olszynie w krótkich odstępach czasu i z góry powziętym zamiarem. Do sądu wypłynął właśnie akt oskarżenia z prokuratury.

Jak ustalono, 53-letni mężczyzna od 21 marca 2016 roku cyklicznie przewoził do Polski niesegregowane, zmieszane odpady komunalne. Jego passa zakończyła się 7 kwietnia w okolicach przejścia granicznego w Olszynie koło Żar. Wówczas funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali do kontroli zestaw ciężarowy wraz z ładunkiem.

- Z przedłożonej dokumentacji wynikało, że pojazd przewoził tworzywa sztuczne. Przeprowadzona weryfikacja ładunku, w tym konsultacja Inspektora Ochrony Środowiska określiła jednak, iż zatrzymany ładunek nie jest tym o którym mowa w dokumentach, a stanowi odpad komunalny. Na jego wwiezienie do Polski wymagana była decyzja wystawiona przez GIOŚ w Warszawie - informuje Joanna Częstochowska z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Obecnie sprawa trafiła już do sądu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u