Zielonogórski Rower Miejski kończy sezon. Jednoślady wypożyczono blisko 200 tysięcy razy

27 listopad 2018
Autor: 
Zielonogórski Rower Miejski kończy sezon. Jednoślady wypożyczono blisko 200 tysięcy razy NextBike

Zielonogórski Rower Miejski jako pierwszy system rowerowy w Lubuskiem wystartował 21 sierpnia. Wystarczyły nieco ponad trzy miesiące, by zielonogórzanie wypożyczyli rowery niemal 200 tysięcy razy. Oznacza to, że średnio każdy jednoślad miał ponad 500 użytkowników. W piątek, 30 listopada, po raz ostatni dzień będzie można w tym roku skorzystać z jednośladów.

- Rower staje się coraz bardziej popularnym wśród zielonogórzan środkiem transportu, a uruchomienie Zielonogórskiego Roweru Miejskiego wprowadziło prawdziwą rewolucję. To cieszy i mobilizuje nas do dalszego działania - podkreśla Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra. Popularność ZRM tym bardziej imponuje, że tegoroczny, niepełny sezon trwał trzykrotnie krócej niż w przyszłym i kolejnych latach.

W systemie zarejestrowało się już ponad 20 tysięcy osób. Najwięcej, ponad 12 tysięcy, jeszcze w sierpniu. - Skala wykorzystania przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy świadomość, że zwłaszcza na początku wielu mieszkańców testowało system i sprawdzało, jak się z niego korzysta. Liczba wypożyczeń we wrześniu i w kolejnych miesiącach pokazuje jednak, że użytkownicy przekonali się do tego rozwiązania - mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Najlepszym dniem wypożyczeń była środa, 29 sierpnia. Padł wtedy rekord 4607 przejazdów. To średnio 3 wypożyczenia na minutę przez okrągłe 24 godziny. Najlepszym miesiącem był jednak wrzesień, kiedy zielonogórzanie wypożyczyli rowery ponad 82 tysiące razy. Średni czas jednego wypożyczenia w tym sezonie to 13 minut i 12 sekund.

Możliwość wypożyczania rowerów zostanie wyłączona o północy w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. W kolejnych dniach jednoślady trafią do magazynu, gdzie przejdą dokładny przegląd i konieczne naprawy, natomiast stacje rowerowe zostaną zabezpieczone na zimę. Ponownie będzie można z nich korzystać już 1 marca.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u