Pierwsza ofiara mrozu w Lubuskiem. 58-latek zamarzł na chodniku

27 listopad 2018
Autor: 
Pierwsza ofiara mrozu w Lubuskiem. 58-latek zamarzł na chodniku KPP Strzelce Krajeńskie

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Strzelcach Krajeńskich. Patrol policji zauważył mężczyznę leżącego na chodniku. Na pomoc było już jednak za późno.

Policjanci zauważyli leżącego mężczyznę około północy. - Mimo próby pomocy, wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 58-latka. Jedną z przyczyn, która mogła mieć wpływ na jego śmierć jest wychłodzenie organizmu - mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Od kilku dni temperatura za oknem przypomina nam, że zima zbliża się wielkimi krokami. Taka aura jest szczególnie niebezpieczna dla ludzi samotnych i bezdomnych. - Bądźmy czujni, ponieważ każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową, którym grozi wychłodzenie organizmu. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy - podkreśla Bartos.

Tym razem na pomoc było już za późno. Pamiętajmy jednak, aby w podobnych sytuacjach nie przechodzić obojętnie. Nasz telefon może komuś uratować życie. Zagrożenia związane z bezdomnością można również zgłaszać przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u