Ukraińcy okradali kioski w Gorzowie. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku (ZDJĘCIA)

27 listopad 2018
Ukraińcy okradali kioski w Gorzowie. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku KWP Gorzów Wlkp.

Gorzowscy policjanci zatrzymali trzech obywateli Ukrainy, którzy chcieli włamać się do kiosku zlokalizowanego w centrum miasta. Wszyscy usłyszeli już zarzut i zostali tymczasowo aresztowani. Policjanci wyjaśniają, czy mają oni związek z kilkoma podobnymi zdarzeniami, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Gorzowa Wielkopolskiego.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 22 listopada, około godziny 23:00. Wówczas dyżurny gorzowskiej jednostki otrzymał informację o próbie włamania do kiosku w samym centrum miasta. Na miejsce od razu wysłano nieumundurowany patrol z Wydziału Sztabu Policji. Funkcjonariusze tuż po przybyciu zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn w wieku 22, 21 i 20 lat. To obywatele Ukrainy.

- Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady, w tym między innymi elementy uszkodzonej rolety. Czynności były prowadzone też w miejscu zamieszkania zatrzymanych, które policjanci przeszukali. Odnalezione tam rękawiczki czy łom to przedmioty, które mogły służyć do włamań. Funkcjonariusze do dalszych badań zabezpieczyli także papierosy, aby sprawdzić czy pochodzą z przestępstwa - mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Lubuskiej Policji.

Zatrzymani mężczyźni złożyli już wyjaśnienia, lecz nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Ponadto usłyszeli oni zarzut dotyczący usiłowania włamania. Sąd przychylił się do wniosku policji i tymczasowo aresztował mężczyzn na dwa miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W listopadzie policjanci z Gorzowa przyjęli pięć zgłoszeń, które dotyczyły włamań do kiosków lub ich usiłowań. Wszystko wskazuje na to, że mają one związek z tą próbą włamania. - Przed policjantami jest teraz sporo pracy związanej z wyjaśnianiem wszystkich przestępstw - dodaje Jaroszewicz.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u