Pożar w Domu Kombatanta w Zielonej Górze. Pokój spłonął, zginęła pensjonariuszka

27 listopad 2018
Pożar w Domu Kombatanta w Zielonej Górze. Pokój spłonął, zginęła pensjonariuszka Redakcja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 27 listopada, o godzinie 17:45. W jednym z pokoi w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów przy ul. Lubuskiej w Zielonej Górze wybuchł pożar. Wewnątrz znajdowała się 55-letnia pensjonariuszka, zginęła na miejscu.

Ogień pojawił się w jednym z pokoi na pierwszym piętrze. Wydobywający się z niego dym od razu uruchomił monitoring pożarowy w obiekcie, który poinformował o zdarzeniu dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków. Wówczas do akcji natychmiast wysłano 6 zastępów straży pożarnej, w tym drabiny mechaniczne, z obu miejskich jednostek.

Pierwszy zastęp pojawił się na terenie Domu Kombatanta już po kilku minutach od zgłoszenia. Pomimo to do tego czasu pożar zdążył się już dość mocno rozwinąć po całym pokoju. - W środku znajdowała się 55-letnia pensjonariuszka, zginęła na miejscu. Przyczynę śmierci ustali sekcja zwłok - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru był porzucony papieros - dodaje Stanisławska. Po zakończeniu działań przez strażaków miejsce akcji zostało przekazane dla osoby zarządzającej Domem Pomocy Społecznej.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u