Podrobił karty i ukradł ponad 94 tys. litrów paliwa. Wlewał je do specjalnego zbiornika (ZDJĘCIA)

30 listopad 2018
Autor: 
Podrobił karty i ukradł ponad 94 tys. litrów paliwa KPP Krosno Odrz.

Policjanci z Gubina zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który tankował paliwo przy użyciu podrobionych kart. Mężczyzna ukradł łącznie ponad 94 tys. litrów paliwa. Działał również poza Lubuskiem. Najbliższe miesiące spędzi teraz w areszcie.

Na terenie gminy Gubin często dochodziło do tankowania paliwa za pomocą podrobionych kart paliwowych. Funkcjonariusze kryminalni ustalili, że za wszystkim może stać jeden z mieszkańców powiatu krośnieńskiego. U przedstawiciela firmy transportowej, na szkodę której działał mężczyzna, proceder ten miał trwać od kwietnia do listopada bieżącego roku.

W poniedziałek, 26 listopada, funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego mężczyznę w miejscu zamieszkania. - Zabezpieczyli u niego między innymi ponad 50 kart z paskiem magnetycznym, skimer, kilka kompletów tablic rejestracyjnych oraz komputer. Kryminalni dotarli też do pojazdu, który służył do kradzieży. W busie znajdował się zbiornik o pojemności 1000 litrów, do którego mężczyzna tankował paliwo - mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

W środę mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, gdzie został przesłuchany. Mężczyźnie zarzuca się, że w trzech miejscowościach na terenie województwa lubuskiego, śląskiego i małopolskiego oraz w pięciu miejscowościach na terenie Włoch, dokonał łącznie 245 tankowań paliwa. Do sprawy zabezpieczono majątek podejrzanego na kwotę 40 tys. złotych.

Prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny. Sąd przychylił się do niego i zadecydował, że 44-latek spędzi najbliższe miesiące w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 • Ukradli busa pod Międzyrzeczem. Po kilkunastu godzinach pojazd był już w częściach! (ZDJĘCIA)

  Ukradli busa pod Międzyrzeczem. Po kilkunastu godzinach pojazd był już w częściach! (ZDJĘCIA)

  Skradziony pod Międzyrzeczem bus trafił do sąsiedniego powiatu, gdzie w ciągu kilkunastu godzin został rozebrany na części. Policjanci zlikwidowali dziuple i zatrzymali dwie osoby!

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Promocja Orlen przedłużona. Dalej zatankujemy 30 groszy za litr taniej

  Promocja Orlen przedłużona. Dalej zatankujemy 30 groszy za litr taniej

  Orlen przedłuża możliwość skorzystania z rabatu na paliwo do połowy września. Informację na Twitterze ogłosił Daniel Obajtek.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u