6 XII, godz. 19.00 - Eskaubei & Tomek Nowak Quartet w Jazzującym Muzeum

30 listopad 2018
6 XII, godz. 19.00 - Eskaubei & Tomek Nowak Quartet w Jazzującym Muzeum Redakcja

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w czwartek, 6 grudnia 2018 r. o godz. 19.00 na hip-hoppową odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem gościć będziemy formację Eskaubei & Tomek Nowak Quartet grających utwory na styku jazzu i hip-hoppu.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja obrazu Jacka Dłużewskiego "Mieszkanka małych stworzonek", 1992, z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej - Leszek Kania
  • przerwa

koncert Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET - jedyny w kraju zespołu łączący jazzowe improwizacje na najwyższym poziomie ze świetnymi rapowanymi tekstami w języku polskim. Na scenie pojawi się pięć muzycznych indywidualności: uznany undergroundowy raper Eskaubei i ekipa młodych krakowskich jazzmanów – pianista Kuba Płużek, kontrabasista Alan Wykpisz, perkusista Filip Mozul oraz spinający grupę trębacz Tomek Nowak.To pionierskie przedsięwzięcie rzeszowskiego muzyka Bartłomieja Skubisza, jednego z najdłużej działających offowych raperów w Polsce, i świetnego trębacza Tomka Nowaka znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Czołówkę polskiej alternatywy jazzowej reprezentują Kuba Płużek i Alan Wykpisz. Filip Mozul zaś to marka sama w sobie, dojrzały i doświadczony muzyk, który ma na koncie współpracę m.in. z grupą Agressiva 69, Trebunie Tutki Moniką Brodką czy Grażyną Łobaszewską. Muzyka zespołu udowadnia, że niezwykle różne w stylistyce gatunki mogą zostać połączone ze sobą w sposób nieoczekiwany i bezkompromisowy, ale jednocześnie interesujący i przemyślany.

Uwielbiam ich. Grają fantastyczne koncerty. To będzie absolutnie petarda. Gwarantuję Państwu - Hirek Wrona

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u