Świecko: Blisko 7,5 kg narkotyków schowanych w telewizorach z Holandii (ZDJĘCIA)

29 listopad 2018
Autor: 
Świecko: Blisko 7,5 kg narkotyków schowanych w telewizorach z Holandii KAS

Lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali podczas nocnej kontroli w okolicach Świecka blisko 7,5 kilograma nartkotyków. Woreczki z amfetaminą i marihuaną były schowane w dwóch telewizorach. Do sprawy zatrzymano już jedną osobę.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 listopada, tuż po północy. Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego rozstawieni w pobliżu Świecka wytypowali do kontroli osobowego Opla. W pojeździe znajdowało się kilka osób, które wracały do Polski z Holandii.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca prócz bagażu podróżnych, przewozi przesyłkę, w której znajdowały się dwa telewizory owinięte taśmą. Wówczas mundurowi postanowili przemieścić pojazd pod konwojem na teren Terminalu Towarowych Odpraw Celnych w Świecku, aby wykonać dokładną kontrolę pakunku.

Kiedy w pomieszczeniu kontrolnym wypakowano oba telewizory funkcjonariusze stwierdzili, że śruby mocujące ich tylne pokrywy noszą ślady manipulacji. Po zdjęciu osłon we wnętrzu obu urządzeń ujawniono 18 hermetycznych woreczków foliowych. W 15 znajdował się susz roślinny koloru zielonego, a w pozostałych biały proszek.

Przeprowadzone narkotesty potwierdziły przypuszczenia kontrolujących, że mogą mieć do czynienia z substancjami odurzającymi. Bezpańska przesyłka zawierała 4251 g marihuany i 3099 g amfetaminy. Czarnorynkową wartość przerzutu z Holandii oszacowano na około 215 tysięcy złotych.

Do sprawo zatrzymano już jednego z podejrzanych. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Dalsze śledztwo w tej sprawie toczy się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u