Pożar na terenie wysypiska w Zielonej Górze. Ogień pojawił się na hałdzie odpadów

29 listopad 2018
Autor: 
Pożar na terenie wysypiska w Zielonej Górze. Ogień pojawił się na hałdzie odpadów OSP Racula

Do zdarzenia doszło w czwartek, 29 listopada. O godzinie 16:00 do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze wysypiska śmieci. Na miejsce natychmiast wyruszyły strażackie zastępy.

Już na samym początku akcji do zadysponowanych 2 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze zaalarmowano ochotników z Raculi oraz Starego Kisielina. Wszystko po to, aby jak najszybciej ograniczyć możliwość dalszego rozprzestrzeniania się pożaru.

Pierwsze zastępy pojawiły się na miejscu już po kilku minutach od zgłoszenia. Ogniem objęta była nieznacza część hałdy odpadów. Po blisko pół godzinie działań sytuacja była całkowicie opanowana. Pod koniec wszystko zostało jeszcze dokładnie przelane, aby nie doszło do ponownego zapłonu.

W tym roku to kolejny pożar na zielonogórskim wysypisku. Ostatnie miały miejsce w lipcu oraz sierpniu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u