Uwaga! Będzie ślisko

29 listopad 2018
Autor: 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w dniu 30.11.2018 prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

Ostrzeżenie 1 stopnia dotyczy głównie powiatu gorzowskiego, sulęcińskiego, słubickiego i krośnieńskiego. Takie warunki mogą utrzymywać się do niedzieli 2.12.2018.

Szczegółowa prognoza pogody na weekend:

Od: 2018-11-30 07:30:00 Do: 2018-12-01 07:30:00

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej i środkowej części Pomorza oraz na zachodzie kraju stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, przejściowo marznących opadów deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Na krańcach zachodnich opady przechodzić będą w również w opady deszczu (niemarznące). Temperatura maksymalna od -6°C, -4°C na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, -2°C w centrum, do 3°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, na wybrzeżu wschodnim i w rejonie Zatoki Gdańskiej dość silny, początkowo silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, stopniowo słabnący, w Kotlinie Kłodzkiej w porywach początkowo do 70 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W nocy na zachodzie, Pomorzu oraz Kujawach zachmurzenie duże i miejscami opady śniegu, od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -13°C, -9°C na wschodzie i południowym wschodzie, około -7°C w centrum, do -1°C na zachodzie i 1°C na zachodnim wybrzeżu. Lokalnie w dolinach wschodnich Karpat spadki temperatury do -19°C. Wiatr słaby, na północy umiarkowany i porywisty, na wschodnim wybrzeżu i w rejonie Zatoki Gdańskiej okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych.

Od: 2018-12-01 07:30:00  Do: 2018-12-02 07:30:00

W dzień na krańcach wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju i tutaj miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże oraz okresami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami marznące opady powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -6°C, -4°C w województwach wschodnich, około -1°C w centrum do 6°C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby, na zachodzie i północy okresami umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowy.

W nocy zachmurzenie duże, gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami. W rejonie Pomorza środkowego i wschodniego, na Warmii oraz miejscami w centrum mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m, na południu kraju lokalnie - w kotlinach rzecznych, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na Pomorzu, Warmii, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Świętokrzyskiej, Górnym Śląsku i w Małopolsce opady śniegu, przejściowo przechodzące w opady marznącego deszczu lub mżawki, na wschodzie miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -10°C na wschodzie do 4°C nad zachodnim wybrzeżem. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa i południowego wschodu.

źródło:pogodynka.pl/polska

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u