Ryzykowna jazda bez tarczy hamulcowej. Ciężarówka należała do ukraińskiego przewoźnika (ZDJĘCIA)

30 listopad 2018
Autor: 
Ryzykowna jazda bez tarczy hamulcowej. Ciężarówka należała do ukraińskiego przewoźnika WITD Gorzów

Patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wyeliminował z ruchu niesprawną ciężarówkę ukraińskiego przewoźnika. W jednym z kół naczepy brakowało tarczy hamulcowej.

Kierowca przewożący 21 ton ładunku z Niemiec do Ukrainy został skontrolowany przez inspektorów ITD na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie koło Świebodzina. Podczas oględzin stanu technicznego pojazdu funkcjonariusze zauważyli, że na lewym kole przedniej osi naczepy nie było tarczy hamulcowej.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz zakazali dalszego używania pojazdu z powodu usterki zagrażającej bezpieczeństwu. Wobec zagranicznego przewoźnika wszczęto już postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 tysięcy złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u