Żagań: 36-letni recydywista znęcał się nad żoną. Groził pozbawieniem życia i nie tylko...

03 grudzień 2018
Autor: 
36-letni recydywista znęcał się nad żoną. Groził pozbawieniem życia i nie tylko... Pixabay

36-letni mężczyzna przez około osiem miesięcy znęcał się nad swoją żoną, wszczynając przy tym awantury domowe. Podczas ostatniego incydentu kilkakrotne uderzając kobietę pięścią w głowę oraz kopiąc po całym ciele spowodował u niej liczne obrażenia. Oskarżony działał w warunkach recydywy. Teraz stanie przed sądem.

- Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, który w okresie od listopada 2017 r. do 12 lipca 2018 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. W trakcie awantur między innymi poniżał kobietę, bił pięściami oraz groził pozbawieniem życia - informuje Alicja Płotała z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Sprawca bardzo często wszczynał awantury domowe. W ich trakcie szarpał, bił pięściami i kopał pokrzywdzoną po całym ciele, opluwał ją, nie pozwalał spać w nocy oraz rzucał żywnością i przedmiotami codziennego użytku. Ponadto groził kobiecie pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia.

Ostatni incydent miał miejsce 2 lipca 2018 roku, kiedy mężczyzna kilkakrotne uderzał żonę pięścią w głowę oraz kopał po całym ciele. Wówczas spowodował on u niej liczne obrażenia w postaci krwiaków oraz zasinień. Przy okazji ukradł on również notebooka pokrzywdzonej.

Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. Teraz odpowie za wszystko przed sądem. - 36-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 7 i pół roku - dodaje Płotała.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u