Ewakuacja bloku w Zielonej Górze. Z mieszkania ulatniał się gaz (ZDJĘCIA)

06 grudzień 2018
Autor: 
Ewakuacja bloku w Zielonej Górze. Z mieszkania ulatniał się gaz Redakcja

Do zdarzenia doszło w czwartek, 6 grudnia, o godzinie 18:40. Wówczas lokatorzy bloku przy ul. Spółdzielczej w Zielonej Górze zaczęli wyczuwać silną woń gazu. Na miejsce wysłano służby ratownicze.

Gaz wydobywał się z kuchenki w bloku nr 7. Ponadto mieszkańcy zgłaszali, że z lokalu miał wydobywać się dym. Do akcji wysłano 3 zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

Tuż po przyjeździe służb przeprowadzono ewakuację mieszkańców z całego obiektu. Właściciele wyprowadzali także swoje zwierzęta. Osoby starsze wspomagało również kilku strażaków. W międzyczasie pozostali ratownicy udali się pod wskazany lokal z gaśnicą oraz wyważarką hydrauliczną. Część z nich miała już ubrane aparaty powietrzne, aby w razie potrzeby od razu zainterweniować. Na zewnątrz zbudowana została również linia gaśnicza.

Po kilku minutach pracy strażacy dostali się do lokalu. Wówczas w mieszkaniu nie było już żadnego zadymienia. Ratownicy musieli tylko zakręcić kurek butli gazowej.

W międzyczasie na miejsce dojechali pracownicy pogotowia gazowego. Po około 15 minutach akcji nie było już żadnego zagrożenia. Lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u