Terroryzował wieś. Został aresztowany na 3 miesiące

10 grudzień 2018
Autor: 
Terroryzował wieś. Został aresztowany na 3 miesiące KMP Zielona Góra

Sulechowscy policjanci zatrzymali agresywnego mieszkańca jednej z wsi w gminie Sulechów. Pijany groził sąsiadom podpaleniem ich domów i dobytku. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

W miniony wtorek, 04.12, po południu mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Sulechów biegał po wsi i krzyczał do mieszkańców, że spali ich domy i dobytek. Agresor jest wszystkim znany, tydzień wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę więzienia za podpalenia. Jego groźby wzbudziły więc uzasadniony lęk, że mogą zostać spełnione.

Dyżurny KP Sulechów natychmiast wysłał patrol, który sprawnie zatrzymał agresywnego mężczyznę. Zatrzymany to 28-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. W chwili osadzania w policyjnym areszcie miał w organizmie niemal promil alkoholu. Był agresywny także wobec policjantów. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut gróźb karalnych – art. 190 § 1 kk, ale nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił prokuratorowi wystąpić do sądu o areszt dla zatrzymanego. Mężczyzna ma na swoim koncie odbytą karę więzienia za przestępstwa sprowadzenia zagrożenia w postaci pożaru. Sąd Rejonowy w Świebodzinie w piątek aresztował 28-latka na trzy miesiące. - Za przestępstwo gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat. - dodaje podinsp. Małgorzata Barska - Rzecznik Prasowy KMP w Zielonej Górze.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u