Pożar katedry w Gorzowie Wielkopolskim - był to fałszywy alarm

13 grudzień 2018
Autor:  Redakcja
Pożar Katedry w Gorzowie Wielkopolskim - był to fałszywy alarm Gorzów 998 - Fotografia Ratownicza

W czwartek, 13 grudnia, kilka minut po godzinie 19, gorzowscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru katedry przy ulicy Obotryckiej w Gorzowie Wielkopolskim. Na szczeście alarm okazał się fałyszywy i po kilkunastu minutach zastępy powróciły do koszar.  

Do zdarzenia zadysponowanych zostało 6 zastępów straży pożarnej oraz patrol policji. Przez pewien moment nad katedrą unosił się dym, jednakże jak się później okazało była to para wodna. W budynku prowadzone są prace remontowe, robotnicy prawdopodobnie czyszczą cegły przy użyciu myjki wysokociśnieniowej i gorącej wody - stąd para wodna, przypominająca dym.

- Podczas prac konserwacyjnych i odbudowy wieży katedralnej pracownicy przy pomocy myjki wysokociśnieniowej i gorącej wody czyścili elementy budynku. Z wieży wydostawała się para wodna która przypominała ludziom dym. Okazało się, że jest to alarm fałszywy w dobrej wierze. - podaje kpt. Dariusz Szymura - Rzecznik Prasowy KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Po około 20 minutach zastępy powróciły do koszar.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.