Zimowy wypoczynek pod okiem policji i sanepidu

17 styczeń 2019
Autor: 
Zimowy wypoczynek pod okiem policji i sanepidu KPP Krosno Odrzańskie

Policjant z Krosna Odrzańskiego wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim skontrolowali szkołę w Bobrowicach, sprawdzając czy organizator zimowego wypoczynku dopełnił wszelkich formalności i starań, żeby zapewnić uczestnikom bezpieczny wypoczynek. Podczas kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Policjant przeprowadził również z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w sieci, na drodze i w domu, przypominając o możliwości wzięcia udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”.

Ferie zimowe wiążą się z odpoczynkiem od zajęć szkolnych. Jedni wykorzystują ten okres wybierając się do rodziny lub na zimowisko, inni spędzają ten czas w domu lub korzystają z organizowanych form wypoczynku dostępnych w miejscu zamieszkania.

Policjant, w środę, 16 stycznia, wspólnie z przedstawicielami Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim odwiedzili szkołę w Bobrowicach. Przeprowadzona kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Ponadto policjant mając na uwadze tegoroczną pogodę podczas ferii zimowych, która nie zachęca do zabaw na dworze oraz fakt, iż najczęstszą formą spędzania wolnego czasu jest korzystanie z komputera, przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w domu oraz w sieci.

W ramach programu „Bezpieczne ferie 2019”, wykorzystując podczas spotkania filmiki edukacyjne obrazujące omawiane zagadnienia, zwrócił uwagę na konsekwencje związane z udostępnianiem haseł do kont, nawiązywaniem znajomości przez internet oraz udostępnianiem zdjęć w sieci. Funkcjonariusz przestrzegał przed wielogodzinnym graniem w gry komputerowe, które mogą prowadzić do uzależnienia. Podczas spotkania funkcjonariusz przypominał zasady noszenia odblasków i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz wręczył dzieciom opaski odblaskowe.

Na zakończenie policjant objaśnił zasady organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU, konkursu pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, wręczając dzieciom ulotki.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u