Ponad 1,5 mln złotych kary za nielegalne automaty (ZDJĘCIA)

18 styczeń 2019
Ponad 1,5 mln złotych kary za nielegalne automaty Lubuska Policja
Sukcesem zakończyła się współpraca żagańskich policjantów ze Służbą Celną. Funkcjonariusze jednocześnie weszli do czterech lokali, w których zabezpieczyli 16 automatów do gier. Łączna kara może wynosić ponad 1,5 mln złotych.

Żagańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp, w czwartek (17 stycznia) skontrolowali lokale działające niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych, znajdujące się na terenie Żagań. Dzięki dobremu rozpoznaniu i zaangażowaniu żagańskich policjantów udało się zorganizować wspólne działania, których efektem było zabezpieczenie 16 automatów do gier, a przy tym wyeliminowanie czterech lokali, w których odbywał się nielegalny hazard. W toku prowadzonych czynności wobec osób, które zajmowały się obsługą automatów, u jednej z nich policjanci ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy, który zostanie przekazany do urzędu celnego. Pracownicy zostali przesłuchani. Funkcjonariusze służby celnej przeprowadzili eksperymenty procesowe na maszynach, a następnie zabezpieczyli szesnaście działających automatów, które docelowo trafią do Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp., który to będzie prowadził postępowanie w sprawie.

Właściciele automatów do gier mogą się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi, kara za posiadanie jednego automatu może wynieść nawet 100 tys. złotych. Szacunkowo daje to łączną kwotę ponad 1,5 mln złotych. Ponadto Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u