Zielona Góra: Pożar sadzy w przewodzie kominowym. W akcji 3 zastępy straży pożarnej

18 styczeń 2019
Autor: 
Zielona Góra: Pożar sadzy w przewodzie kominowym. W akcji 3 zastępy straży pożarnej Redakcja

W piątek, 18 stycznia, kilka minut po godzinie 17 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków przy ulicy Batorego w Zielonej Górze. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy straży pożarnej oraz policja.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zapłonu sadzy w przewodzie kominowym. Strażacy błyskawicznie przystąpili do akcji, wygasili palenisko oraz przy pomocy kamer termowizyjnych monitorowali temperaturę komina na całej jego długości.

Dzięki szybkiej interwencji zgłaszających, oraz strażaków, pożar nie zdażył rozwinąć się na drewniane poddasze. Po około 30 minutach działania zostały zakończone.

Przypominamy, że istnieje obowiązek dokonywania okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Gdy używamy węgla i drewna należy to robić nie rzadziej niż raz na 3 miesiące (4 razy do roku). Gdy używamy gazu ziemnego czy oleju opałowego – nie rzadziej niż raz na pół roku (2 razy do roku). Zarządca budynku lub właściciel ma obowiązek m.in. przeglądu instalacji wentylacyjnej nie rzadziej niż raz w roku.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u