Nocny pożar w Klępsku koło Sulechowa. Spłonęło poddasze budynku (ZDJĘCIA)

19 styczeń 2019
Autor: 
Nocny pożar w Klępsku koło Sulechowa. Spłonęło poddasze budynku OSP Trzebiechów

Do pożaru doszło w sobotę, 18 stycznia. W Klępsku (gmina Sulechów) płonął budynek należący prawdopodobnie do firmy cateringowej. Ogień szybko rozprzestrzenił się po całym poddaszu.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków po godzinie 1:00. Na poddaszu ceglanego budynku wybuchł pożar, który bardzo szybko rozprzestrzenił się po całej długości. Już po chwili ogień objął również dach.

Początkowo do zdarzenia wysłano 4 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulechowie. Zaalarmowano również pobliskich ochotników z Babimostu i Nowego Kramska. Sytuacja była jednak na tyle trudna do opanowania, że na miejsce skierowano dodatkowe siły i środki. Do akcji wyruszyli wówczas strażacy z OSP w Trzebiechowie i Mozowie.

Strażacy z założonymi aparatami powietrznymi nieustannie prowadzili działania z podnośnika hydraulicznego oraz z rozstawionych drabin ratowniczych. Duży wysiłek ratowników szybko opróżniał butle, dlatego do Klępska wysłano specjalny samochód z Zielonej Góry, na którym znajduje się agregat do pompowania powietrza.

Po kilku godzinach walki z żywiołem strażakom udało się opanować sytuację. Do wczesnego ranka trwało jednak dogaszanie i przelewanie wciąż tlących się elementów konstrukcji obiektu. Straty są duże - poddasze całkowicie spłonęło, a parter został zalany na skutek akcji gaśniczej.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Dokładne okoliczności ustali już biegły z zakresu pożarnictwa. W budynku mieściła się prawdopodobnie firma cateringowa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u