Ominął stojące auto i prawie potrącił pieszego na pasach w Gubinie. Szuka go policja (FILM)

19 styczeń 2019
Autor: 
Ominął stojące auto i prawie potrącił pieszego na pasach w Gubinie KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci z Gubina poszukują świadków niebezpiecznej sytuacji, do której doszło na początku stycznia. Kierowca osobówki ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i o mały włos nie potrącił przechodzącego mężczyzny.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 7 stycznia, o godzinie 7:58. Kierowca samochodu osobowego jadąc ul. Rycerską w kierunku ulicy Platanowej w Gubinie, ominął pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, w celu ustąpienia pierwszeństwa mężczyźnie znajdującemu się na pasach. Zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie, lecz czujny pieszy w porę zatrzymał się na jezdni.

Sprawa trafiła do Zespołu ds. wykroczeń Komisariatu Policji w Gubinie. - Kierowca spowodował swoim zachowaniem realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Osoby, które w tym czasie znajdowały się w rejonie skrzyżowania Rycerska-Różana-Platanowa proszone są o kontakt pod numerem telefonu 68 476 34 23 lub z dyżurnym jednostki 68 476 34 11 - informuje asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Przypominamy, że za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny, a nawet zakaz prowadzenia pojazdów. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje już sąd.

- Mając powyższe zdarzenie na uwadze, apelujmy do kierowców o zmniejszenie prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych - dodaje asp. szt. Kulka.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u