Nowa Sól: 61-latek mógł zamarznąć na śmierć. Uciekł z Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie

24 styczeń 2019
Autor: 
61-latek mógł zamarznąć na śmierć. Uciekł z Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie KPP Nowa Sól

Nowosolscy policjanci pomogli mężczyźnie, któremu groziło wychłodzenie. W nowosolskim parku zauważył go anonimowy przechodzień i od razu zadzwonił na numer alarmowy. Funkcjonariusze przetransportowali 61-latka do Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie, gdzie wcześniej przebywał.

Na zewnątrz było bardzo zimno i sypał śnieg. Pomimo to na ławce w parku na Placu Powstańców Śląskich w Nowej Soli nieustannie siedział starszy mężczyzna. Zainteresował się nim jeden z przechodniów, który zadzwonił na numer alarmowy. Po chwili informacja trafiła już do oficera dyżurnego KPP w Nowej Soli.

We wskazane miejsce natychmiast wysłano najbliższy patrol policji. - Funkcjonariusze widząc przyprószonego śniegiem, zmarzniętego mężczyznę, nie zastanawiali się ani chwili i pomogli mu dojść do radiowozu, aby się ogrzał. 61-latek oświadczył, że jest bardzo głodny i jest mu strasznie zimno - informuje st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Kiedy mundurowi sprawdzali mężczyznę w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany, ponieważ oddalił się z Domu Pomocy Społecznej. Funkcjonariusze w obawie przed zamarznięciem mężczyzny, przewieźli go do Kożuchowa, gdzie już nic nie zagrażało jego życiu.

- Przypominamy, że należy wzmóc czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc może ocalić czyjeś życie. Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był wrażliwy na osoby, które mogą stać się ofiarami zimy - apeluje Sęczkowska.

Zagrożenia związane z bezdomnością można zgłaszać również przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

 • Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Policjanci w nieoznakowanych i nowoczesnych radiowozach codziennie patrolują ulice Gorzowa i jego okolice. Funkcjonariusze kontrolują kierowców, którzy pozwalają sobie na zbyt wiele. Od początku roku zatrzymali już 515 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To o wiele więcej niż w całym roku 2020. 

 • Uroczystość Wszystkich Świętych 2021 - Informacje o godzinach nabożeństw

  Uroczystość Wszystkich Świętych 2021 - Informacje o godzinach nabożeństw

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u