Żagań: Wyskoczył z okna w letniej odzieży i bez butów. Był poszukiwany do odbycia kary

24 styczeń 2019
Autor: 
Wyskoczył z okna w letniej odzieży i bez butów. Był poszukiwany do odbycia kary Redakcja/archiwum

Mężczyzna mający urojenia wyskoczył przez okno na I piętrze, w letniej odzieży i bez butów. Żagańscy policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. W jednostce ogłoszono nawet alarm. Kiedy 30-latek się odnalazł został zatrzymany, bo jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zgłoszenie, które otrzymał dyżurny żagańskiej komendy brzmiało dość nietypowo. - Mężczyzna w letniej odzieży i bez butów wyskoczył przez okno znajdujące się na I piętrze. Dyżurny uzyskał również informację, że mężczyzna miał jakieś urojenia, co najprawdopodobniej było przyczyną tej sytuacji - informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Komendant jednostki natychmiast ogłosił alarm, ponieważ życie i zdrowie 30-latka mogło być zagrożone. Policjanci zaangażowani w działania poszukiwawcze sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, zaułki, parki, rozpytywali sąsiadów i znajomych. Do akcji wykorzystano także psa tropiącego.

Policjanci nieustannie współdziałali ze strażakami. Wszyscy szukali mężczyzny do godzin porannych następnego dnia. Działania nie przyniosły jednak żadnego rezultatu.

Po jakimś czasie do komendy wpłynęła informacja, że 30-latek wrócił do swojego miejsca zamieszkania. - Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, aby sprawdzić czy mężczyzna nie potrzebuje jakiejkolwiek pomocy. Wówczas okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności - dodaje st. sierż. Jaszczuk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u