Nowosolscy policjanci uratowali ludzi z pożaru

25 styczeń 2019
Nowosolscy policjanci uratowali ludzi z pożaru KPP Nowa Sól

W czwartek, 24 stycznia, nowosolscy policjanci dostali informację od oficera dyżurnego, że w Bytomiu Odrzańskim pali się dom. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Okazało się, że w piwnicy budynku przebywają dwie osoby. Policjanci widząc, że czyjeś życie jest zagrożone, nie zastanawiali się ani chwili i natychmiast pospieszyli z pomocą. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło tragedii.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli st. post. Grzegorz Partatus oraz post. Piotr Siuta wykazali się niebywałą odwagą oraz poświęceniem, wchodząc z narażeniem własnego życia do płonącego budynku w celu ratowania dwóch osób, które przebywały w piwnicy. Funkcjonariusze nakazali ludziom opuścić dom i stanąć w bezpiecznej odległości. Sami przy użyciu wody oraz gaśnicy, w którą był wyposażony radiowóz podjęli akcję ugaszania pożaru.

Po kilku minutach na miejsce przyjechała Straż Pożarna, która podjęła swoje czynności, a policjanci udali się do mieszkańców domu, aby zaproponować pomoc przedmedyczną.

Na szczęście pomimo tego, że w domu przebywało pięcioro ludzi, nikomu nic się nie stało i dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Mundurowi nie wahali się ani chwili, bo wstępując w szeregi policji, ślubowali "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia".

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska - Rzecznik Prasowy KPP w Nowej Soli.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.