Kradli części samochodowe, zostali zatrzymani na gorącym uczynku

25 styczeń 2019
Autor: 
Kradli części samochodowe, zostali zatrzymani na gorącym uczynku KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci służby kryminalnej z komendy miejskiej i komisariatu II, zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże katalizatorów wraz z układami wydechowymi na terenie Zielonej Góry. Obaj usłyszeli już zarzuty i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Jeden z nich działał w warunkach recydywy.

W nocy z 22 na 23 stycznia, policjanci operacyjni działający po cywilnemu, zauważyli na jednej z ulic dwóch mężczyzn niosących układ wydechowy od samochodu dostawczego. Mężczyźni na widok przejeżdżającego samochodu wyrzucili element do pobliskiego lasu. Policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn i odnaleźli wyrzucony układ wydechowy. Okazało się, że został wymontowany ze stojącego niedaleko samochodu marki Renault Master. Zatrzymani mężczyźni to 23-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 25-latek z Krosna Odrzańskiego. Obaj są znani Policji, a 25-latek był wcześniej notowany i karany za kradzieże m. in. katalizatorów na terenie Niemiec.

W toku prowadzonego postępowanie policjanci ustalili, że jeden z mężczyzn jest właścicielem garażu w Krośnie Odrzańskim i pojechali sprawdzić czy nie znajdują się tam inne skradzione części samochodowe. Po przeszukaniu garażu policjanci znaleźli wiele części od różnych pojazdów, m.in. skrzynie biegów, elementy karoserii, poduszki powietrzne, elementy układów napędowych. Mundurowi sprawdzą czy zabezpieczone elementy pochodzące z różnych pojazdów nie zostały wcześniej skradzione.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty kradzieży układów wydechowych z różnych samochodów na terenie Zielonej Góry. 25-latek usłyszał 9 zarzutów kradzieży, natomiast 23-latkowi przedstawiono 2 zarzuty. Dodatkowo mieszkaniec Krosna Odrzańskiego za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy co z pewnością wpłynie na ostateczny wymiar kary. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zastosowała środki zapobiegawcze – dozór policyjny wobec obydwu mężczyzn. Odzyskany przez policjantów układ wydechowy o wartości 12 tys. zł. trafi wkrótce do właściciela.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska - Rzecznik Prasowy KMP w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u