Dewastacji ciąg dalszy... Teraz padło na żagański bulwar nad Bobrem. "Gdzie są kamery?" (ZDJĘCIA)

25 styczeń 2019
Autor: 
Dewastacji ciąg dalszy... Teraz padło na żagański bulwar nad Bobrem UM Żagań

Śmiało można już stwierdzić, że praktycznie codziennie w lubuskich miastach dochodzi do aktów wandalizmu. W ostatnich dniach informowaliśmy o zniszczonym placu przy zielonogórskiej Palmiarni oraz orliku w Kożuchowie. Teraz zdewastowano bulwar nad Bobrem w Żaganiu. Miasto postanowiło samodzielnie naprawić szkody.

Żagański bulwar księżnej Doroty de Talleyrand-Perigord na bieżąco jest modernizowany. Ostatnie prace zakończyły się pod koniec września ubiegłego roku. Niestety, podobnie jak w innych miastach możemy zauważyć już tam efekty działania wandali.

Zdewastowane ławki, połamane konstrukcje drewniane oraz porozrzucane kwiaty. Jeszcze kilka dni temu taki widok mogli zobaczyć mieszkańcy Żagania podczas spaceru nad Bobrem. Sprawca nie jest znany, lecz większość osób zgodnie twierdzi, że z pewnością jest to wina młodzieży. - Wszystko niszczą! Co im przeszkadza ławka czy jakiś płot? - komentuje Pan Krzysztof.

Urząd Miasta apeluje o wspólną troskę o Żagań. Ponadto magistrat postanowił zająć się tym incydentem i naprawić szkody. - Z powodów bezpieczeństwa zdewastowane elementy zostaną rozebrane, zniszczone ławki naprawione - czytamy w komunikacie.

Mieszkańcy nie pozostali obojętni. Wspólnie sądzą, że kamery monitoringu rozwiązałyby całą sprawę. Na ich uwagi błyskawicznie odpowiedział magistrat, który zapewnił, iż monitoring miasta zostanie wzmocniony.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u