Nocny pożar lokomotywy na dworcu PKP w Zielonej Górze. Zapaliła się podczas jazdy (ZDJĘCIA)

25 styczeń 2019
Autor: 
Nocny pożar lokomotywy na dworcu PKP w Zielonej Górze. Zapaliła się podczas jazdy Redakcja

Pożar lokomotywy elektrycznej pociągu towarowego na dworcu PKP w Zielonej Górze. Maszynista, widząc chmurę dymu, zatrzymał skład i próbował działać na własną rękę. Straż pożarną powiadomili funkcjonariusze SOK, którzy otrzymali zgłoszenie od ochrony stacji.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Torem z Przylepu do centrum miasta jechał pociąg towarowy. Kiedy skład zbliżał się do stacji Zielona Góra - Główna z lokomotywy zaczął wydobywać się dym. Czujny maszynista natychmiast rozpoczął hamowanie. - Widziałem jak lokomotywa zbliżała się do dworca, jednak w pewnym momencie zatrzymała się - opisuje świadek zdarzenia.

Całe zdarzenie widział ochroniarz dworca, który natychmiast powiadomił o wszystkim Straż Ochrony Kolei. Funkcjononariusze wezwali natomiast straż pożarną. W międzyczasie maszynista opuścił pociąg i przy użyciu gaśnic próbował samodzielnie opanować sytuację.

Dwa zastępy straży pożarnej pojawiły się na miejscu około godziny 2:05. Z lokomotywy nieustannie wydobywał się dym, dlatego strażacy dokładnie sprawdzili cały pociąg. Po kilkunastu minutach działania zostały zakończone. Na stacji pozostał jeszcze patrol policji.

Dokładna przyczyna tego incydentu nie jest jeszcze znana. Przypuszcza się, że wszystko mogło rozpocząć się od zwarcia w instalacji elektrycznej. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u