Biała Sobota w lubuskim NFZ

24 styczeń 2019
Autor: 
Biała Sobota w lubuskim NFZ DronLubuski.pl

W sobotę, 26 stycznia br. w godzinach 9.00-14.00 w siedzibie LOW NFZ w Zielonej Górze odbędzie się „Dzień Otwarty”.

- W ramach Dnia pod hasłem „Cukier szkodzi”, proponujemy badanie poziomu glukozy we krwi, pogadanki o szkodliwości nadmiaru słodyczy i słodkich napojów dla zdrowia zębów - mówi Joanna Branicka, Kierownik Działu Organizacji i Promocji Zdrowia Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - Partnerami akcji są: SP ZOZ MSWiA w Zielonej Górze (Poliklinika) oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zielonej Górze. Do współpracy w tym dniu zaprosiliśmy również Międzyrzeckie Stowarzyszenia Diabetologiczne oraz przedstawicieli Grupy Wsparcia „Po drugiej stronie cukru” działającej przy Stowarzyszeniu Przestrzeń 4a. Dla najmłodszych uczestników „Białej Soboty” przygotowaliśmy niespodzianki.

Będzie można również wyrobić kartę EKUZ. Od października 2018 r. termin ważności EKUZ został wydłużony do 18 miesięcy, m.in. dla osób zatrudnionych; prowadzących pozarolniczą i rolniczą działalność gospodarczą; pobierających świadczenia przedemerytalne; rentę oraz zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego, jako członkowie rodziny w wieku powyżej 18 roku życia. Poszerzona też została grupa osób, która może otrzymać EKUZ na 5 lat. I tak oprócz emerytów, Kartę na taki okres mogą otrzymać dzieci zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego jako członkowie rodziny oraz nieubezpieczone dzieci, które posiadają polskie obywatelstwo (w każdym przypadku okres ważności karty kończy się z dniem ukończenia przez te osoby 18 rok życia).

- W godzinach od 10.00 do 14.00 zapraszamy dzieci do zbadania stomatologicznego w dentobusie - dodaje pani Joanna. - Na naszym parkingu stanie dentobus! Dzieci i młodzież, za pisemną zgodą rodzica*, lub pod opieką rodzica będą mogły skorzystać z badania stomatologicznego w mobilnym gabinecie stomatologicznym. Jeśli w zębach będą ubytki, zaprosimy dzieci do stomatologa w dogodnym dniu. Na wizytę w dentobusie proszę przygotować numer PESEL dziecka.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u