Multirecydywista napadł na 65-latkę w Gorzowie. Agresor miał nóż

28 styczeń 2019
Autor: 
Multirecydywista napadł na 65-latkę w Gorzowie. Agresor miał nóż NewsLubuski.pl/archiwum

W sobotni poranek w gorzowskim Parku Kopernika 38-letni mężczyzna napadł starszą kobietę. Mężczyzna przewrócił 65-latkę i zabrał jej portfel. Dzięki właściwej postawie świadków tego incydentu, sprawcę szybko udało się zatrzymać.

Do rozboju doszło w sobotę, 26 stycznia. Kilka minut po godzinie 9:00 w Parku Kopernika w Gorzowie Wielkopolskim agresywny mężczyzna zaatakował 65-letnią kobietę. Całe zdarzenie widziała grupa biegaczy, która powiadomiła policję. Jednocześnie nieustannie obserwowała ona uciekającego mężczynę.

Na miejsce błyskawicznie skierowano najbliższe patrole. - Po chwili funkcjonariusze znali już rysopis napastnika i prawdopodobne miejsce jego przybywania. Było to możliwe dzięki właściwej reakcji biegaczy trenujących w parku. Świadkowie widzieli, jak mężczyzna podchodzi do 65-letniej kobiety, przewraca ją na chodnik i wyrywa wiklinowy koszyk. Agresor wyciągnął z niego portfel i uciekł - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Dzięki świadkom, mundurowym udało się szybko zatrzymać sprawcę. Okazało się, że to 38-latek, który już wcześniej popełniał podobne przestępstwa. W lipcu ubiegłego roku wyszedł po ponad trzech latach z zakładu karnego za rozbój, którego dokonał w warunkach recydywy.

W międzyczasie do parku skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze wykonali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli nóż. Odzyskano także skradziony portfel z dokumentami, kartami płatniczymi oraz gotówką. Po wszystkim sprawę przekazano śledczym z KMP w Gorzowie Wlkp., którzy przesłuchali świadków i będą wyjaśniać teraz szczegółowy przebieg tego incydentu.

- Podejrzany 38-letni usłyszał zarzut rozboju, za które grozi do 12 lat więzienia. Do przestępstwa doszło jednak w warunkach multirecydywy, a to oznacza, że jego kara może być wyższa. W poniedziałek, 28 stycznia, sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował mężczyznę na trzy miesiące - informuje podkom. Jaroszewicz.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

 • Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Policjanci w nieoznakowanych i nowoczesnych radiowozach codziennie patrolują ulice Gorzowa i jego okolice. Funkcjonariusze kontrolują kierowców, którzy pozwalają sobie na zbyt wiele. Od początku roku zatrzymali już 515 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To o wiele więcej niż w całym roku 2020. 

 • Dostałeś wiadomość o zadłużeniu i wyłączeniu energii? To oszustwo!

  Dostałeś wiadomość o zadłużeniu i wyłączeniu energii? To oszustwo!

  517 281 707 - to numer telefonu, z którego oszuści wysyłają SMSy z zadłużeniem za energię elektryczną i prośbą uregulowania należności korzystając z dołączonego linku. To oszustwo. W ten sposób hakerzy próbują wykraść nasze pieniądze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u